تاریخچه ی پیدایش آباژور در ایران و جهان

آباژور

تاریخچه ی پیدایش آباژور در ایران و جهان

این وبلاگ فروشگاه اینترنتی تهران دکور، به تاریخچه ی پیدایش آباژور در ایران و جهان اشاره دارد. این وسیله برای اولین بار در شهر رویایی پاریس استفاده شده است. شهردار این شهر به جهت ایجاد نور غیر مستقیم در خیابان های تاریک آن، از مخترعین خواست تا محصول آباژور را خلق کنند. در آن زمان لحاظ نور غیر مستقیم،سبب چشم نواز شدن خیابان های زیبای پاریس در شب های تاریک شده بود. و اما پیدایش این وسیله در ایران باز می گردد به دوره ی پهلوی اول، که صنعت و تجارت در حال رشد و توسعه بود. در ابتدا آباژور فقط در سبک کلاسیک و به شکل سلطنتی تولید و مورد استفاده ی مردم قرار می گرفت. با افزایش محبوبیت این کالا در میان مردم جهان، تنوع فرم و سبک و متریال این چراغ به شدت زیاد شد. امروزه آباژو در انواع سبک های مدرن، کلاسیک و با مواد مصرفی فلزی،سرامیک،چوبی و… ساخته می شود.

چند نوع آباژور در بازار وجود دارد؟

چند نوع آباژور در بازار وجود دارد؟ این سوالی است که شاید در هنگام خرید این کالا به ذهن هر فرد خطور کند. ما در این بخش قصد داریم انواع مختلف آباژور را نام ببریم. به طور کلی این وسیله در دو سبک کلاسیک و مدرن در بازار وجود دارد. اما مدل های آن بسیار زیاد می باشند. آباژور رومیزی، آباژور ایستاده، آباژور دیواری و آباژور سقفی از جمله نوع های این محصول هستند. بیشتر فروشگاه ها این کالای با ارزش را در نوع ها،مدل ها و رنگ های گوناگونی برای مشتریات خود آماده می کنند. با توضیحاتی که در بالا داده شد، میتوان گفت در بازار ۴ نوع آباژور موجود می باشد. برخی معتقدن این وسیله در دو نوع رومیزی و ایستاده وجود دارد و دو مدل دیگر یک محصول دیگر محسوب می شوند.

جنس آباژور از چه موادی است؟

جنس آباژو از چه موادی است؟ اگر سری به مغازه های لوستر فروشی در سطح شهر بزنیم، خواهیم دید که این محصول در مدل های چوبی،فلزی،سرامیکی،شیشه ای،استیل، رزینی و پلی استر در بازار موجود است. البته شید و یا کلاهک آباژورها می‌توانند در متریال های بیشتر و متنوع تری تولید شوند. اما فونداسیون و پایه ی اصلی این محصول با بهره گیری از متریال هایی که در بالا به آنهل اشاره شد ساخته می‌شود. مدل چوبی معمولا با استفاده از چوب درخت بامبو و مدل های فلزی بوسیله ی استیل و برنز تولید می شوند.

فواید استفاده از آباژور در خانه ها

فواید استفاده از آباژور در خانه ها خیلی زیاد می باشد. وقتی میخوایم تلویزیون تماشا کنیم یا کتاب بخوانیم، بهترین نوری که میبایست در فضا تابش کند، نور غیر مستقیم و فرعی می باشد. مناسب ترین وسیله ی روشنایی ای که میتوان این نورپردازی را با آن تولید کرد، قطعا آباژور است. ملایمتی که بدینوسیله در محیط ایجاد می شود، موجب یک نوع احساس آرامش و دلپذیر تر شدن فضا می شود. دومین کاربردی که از آن یاد می شود، کاربرد آباژور به شکل دکوری و تزئینی است. در واقع خاص شدن و جذاب تر شدن دکوراسیون یک محیط با این وسیله دو چندان می گردد.

آیا لامپ آباژور قابل تغییر است؟

آیا لامپ آباژور قابل تغییر است؟ در ابتدای ابداع بدون شک امکان تعویض لامپ وجود نداشته است. خوشبختانه در حال حاضر امکان تغییر لامپ انواع آباژور میسر است.

آباژور

تولید کنندگان در عرصه ی نور و روشنایی، در زمان ساخت بهترین نور برای آباژورها را طراحی میکنند. از شاخصه های مهم این کالا لحاظ نور ملایم به واسطه ی کلاهک ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
دسته‌ها
سبد خرید فروشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان تهران دکور
👋 سلام، چه کمکی از دستم بر میاد؟